• Światowy Dzień Poezji

21 marca2024 obchodzimy Światowy Dzień Poezji. Nasi uczniowie wzięli udział w konkursie poetyckim w zwiazku z Rokiem Czesława Milosza w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Jaroslawiu.

Laureatami przekładu intersemiotycznego zostali Amelia i Szymon.

Pierwsze miejsce w konkursie recytatorskim z wierszem Cz. Miłosza "Który skrzywdziłes" zajęła Emilka.

• Poezją pisany świat

Dnia 15 marca 2024 r. uczennice naszej szkoły: Wiktoria (kl I), Aleksandra
            (kl II), oraz Kornelia i Zosia (kl VI) brały udział w kolejnej edycji Gminnego Konkursu Recytatorskiego, pod honorowym patronatem Wójta Gminy Radymno.

Uczestnictwo w konkursie przyniosło wielką satysfakcję zarówno Zosi (kl.VI), która otrzymała 1 miejsce.....

• Dzień Kobiet

Dzień Kobiet to wyjątkowe święto, które jest obchodzone prawie na całym świecie, w naszej szkole również. To okazja, aby radośnie, z przymrużeniem oka- wierszem, piosenką, skeczem oraz tańcem uczcić tę wyjątkową, fascynującą, wielowymiarową, trudną do ogarnięcia i zdefiniowania istotę, która wywiera ogromny wpływ na wszystkie dziedziny naszego życia. 8 marca 2024 roku w lekkim i humorystycznym programie artystycznym przygotowanym przez uczniów klasy VI, VII i VIII mieliśmy okazję przyjrzeć się planom, marzeniom, oczekiwaniom, życiu codziennemu kobiety, która jest :,, Zdradliwa i wierna i dobra i zła. I rozkosz i rozpacz i uśmiech i łza. I anioł i demon i upiór i cud. I szczyt nad chmurami i przepaść bez dna. Początek i koniec".

Piątek 29.03.2024