• Drodzy Uczniowie,

Przypominam, że w naszej szkole działa SKO. Zachęcam do zakładania kont, systematycznego oszczędzania oraz poznawania tajników ekonomii. Co roku bank PKO BP wręcza drobne upominki, które sprawiają radość (co widać na załączonym zdjęciu). Zapraszam do sali numer 8 w czasie przerwy śniadaniowej.

V Ogólnopolski Maraton Matematyczny „Banachiada”
          Zorganizowany przez Zespół Szkół Technicznych
          i Ogólnokształcących
          im. Stefana Banacha w Jarosławiu

„Banachiada” to inicjatywa pozwalająca nie tylko wspomnieć jednego z najwybitniejszych polskich matematyków Stefana Banacha, ale przede wszystkim mająca na celu popularyzowanie wiedzy matematycznej, rozwijanie uzdolnień i zainteresowań matematycznych uczniów oraz sprawdzenie przez nich własnego poziomu wiedzy i umiejętności w dziedzinie Królowej Nauk.

Maraton matematyczny adresowany jest do uczniów szkół gimnazjalnych, których praca przebiega w dwuosobowych zespołach przy oddzielnych stolikach. Ten zespołowy charakter rozwiązywania problemów, odwołuje się do tradycji Kawiarni Szkockiej, w której odbywały się spotkania matematyków lwowskich, a wśród których Banach oraz jego uczniowie stanowili najbardziej intensywnie pracujący kawiarniany zespół.

17 marca tego roku naszą szkołę dzielnie reprezentowali Patrycja Grabska i Szymon Jędrzejko.

Przed konkursem zrobili sobie parę zdjęć na pamiątkę

Jedno nawet ze swoim opiekunem, tzw. sweet focię

A następnię przystąpili do rozwiązywanie bagatela 120 zadań z matematyki

Tak rozwiazywali sobie jedynie przez 5 godzin, po czym zadowoleni i uśmiechnięci wrócili do domu.

Z niecierpliwością czekamy na wyniki, choć jak powiedziała zaproszona pani profesor dydaktyki matematyki - Ewa Swoboda - wszyscy obecni na sali są zwycięzcami, bo niewielu osobom chciałoby się rozwiązywać tyle zadań zmatematyki przez 5 godzin. I chwała im za to. Ja również jestem dumna z reprezentacji naszej szkoły.Trzymam za nich kciuki. yes                                                                                                                                                                                                 Ewa Kasiurak.

Uwaga klasa IV, V i VI. macie już pełne dostępy do Matlandii. Loginu i hasła zostawiła,bez zmian. Gdyby ktoś zapomniał w poniedziałek podam. Pozdrawiam.