Menu

 • Językowiec nasz

  Język angielski - ważna rzecz smiley

  Nasz Mateusz Kiełt, uczeń klasy V, przeszedł do etapu wojewódzkiego kuratoryjnego konkursu z języka angielskiego.

  Congratulations and we wish you continued success

 • Miśki i Mikołaje w szkole

  Ostatnio przedświątecznie u nas się zrobiło i z lekka czarownie-bajkownie.

  Najpierw zmasowany atak miśków pluszastych.............Miśki i Mikołaje w szkole - Obrazek 1

  ....potem Mikołaj zajechał w nasze progi

  Miśki i Mikołaje w szkole - Obrazek 2

  Fotorelacja z tychże odwiedzin - tutaj

   

 • Planszowe gry

  7 grudnia odbyły się w naszej szkole zajęcia świetlicowe, w których uczestniczyli Panowie z fundacji "Kuźnia talentu". Rzecz polegała na pokazaniu gier planszowych od strony zabawy, ale zabawy, która rozwija myślenie. 

  Planszowe gry - Obrazek 1

  Planszowe gry - Obrazek 2

  Planszowe gry - Obrazek 3

  Planszowe gry - Obrazek 4

  Planszowe gry - Obrazek 5

  Planszowe gry - Obrazek 6

   

 • Wiem że zdrowo jem

  W roku szkolnym 2018/2019 uczniowie z klas drugich i trzecich naszej Szkoły przystąpili do ogólnopolskiego programu " 5 porcji zdrowia w szkole", który dotyczył zasad zdrowego odżywiania oraz korzyści wynikających ze spożywania owoców, warzyw i dego, co zeń można wydusić - soków. Poprzez szereg interesujących działań uczniowie dowiedzieli się wiele na temat zbilansowanej diety oraz roli warzyw, owoców i soków w codziennym żywieniu - czyli tłumacząć na nasze - jak jeść, by zdrowo było?. Na zakończenie zajęć wspólnie wykonali pracę konkursową.

  Wiem że zdrowo jem - Obrazek 1 Wiem że zdrowo jem - Obrazek 2

 • 100 rocznica radości z odzyskania niepodległości

  w Szkole Podstawowej w Ostrowie

   - Obrazek 1

  Dnia 11 listopada w Szkole Podstawowej w Ostrowie odbyły się uroczystości z okazji 100 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Po wprowadzeniu flagi narodowej wszyscy zgromadzeni wspólnie odśpiewali 4 zwrotki hymn narodowego (przy akompaniamencie Kapeli ZPiT Ostrowiacy). Tu chcemy się pokłonić przedstawicielom Rady Rodziców w osobach p. Aneta Chudzik, p. Marzena Duda, p. Krzysztof Skotnicki, którzy dzielnie reprezentowali poczet flagowy.

   - Obrazek 2

  Był to dla wielu wzruszający moment, dźwięki naszej pieśni narodowej sprawiły, że poczuliśmy jedność i dumę z bycia Polakami.

   - Obrazek 3

  W uroczystościach wzięli udział wójt Gminy Radymno Bogdan Szylar (który zawsze nas zaszczyca Swoją obecnością, i zawsze dla dzieci występujących przynosi słodkości - DZIĘKUJEMY smiley  - niech Admiś żałuje że chory i go nie było), ks. proboszcz Robert Łuc, ks. Jacek Magoń, kierownik kancelarii Błażej Piliszko, radni gminy Radymno Józef Blok i Wiesław Storek, radna elekt powiatu jarosławskiego Barbara Stawarz, radny elekt gminy Radymno Paweł Siara, przedstawiciel  PPP w Jarosławiu Anna Sobczak, Dyr SP w Ostrowie Anna Michalska, oraz cała społeczność szkolna, mieszkańcy Ostrowa, oraz sympatycy szkoły.

   - Obrazek 4

  Wyjątkowy montaż słowno- muzyczno-taneczny w wykonaniu uczniów SP w Ostrowie przypomniał uczestnikom uroczystości co to znaczy żyć w niepodległej Polsce. Pieśni i utwory poetyckie wyrażały szacunek i miłość do ojczyzny, oraz składały hołd walczącym o niepodległość. Nasze dzieci jak zwykle - nie tyle stanęły na wysokości zadania, co (jak zwykle) stanęły na jego szczycie - szczere podziękowania, dzieciska nasze heart

   - Obrazek 5

   - Obrazek 6

  Uroczystość uświetnił również występ Zespołu Pieśni i Tańca „Ostrowiacy” prezentujący tańce polskie.  Razem przez scenę przehulało 5 grup tanecznych w czym dzielnie wspomagał ich chórek - pięknie dziękujemy kolorowemu zespołowi za ubarwienie całości spektaklu oraz prezesowi ks. Robertowi Łucowi heart

   - Obrazek 7

  Kulminacją naszego spotkania było pojawienie się samego Marszałka Józefa Piłsudskiego, który wygłosił mowę do wszystkich zgromadzonych.

   - Obrazek 8

  Nasze świętowanie Niepodległej nasycone patriotyczną piosenką, wierszem i tańcem pokazało, że Polakiem trzeba być zawsze i wszędzie. Tylko wspólne działanie przynosi efekty, a dzieci i młodzież poniosą sztandar następnym pokoleniom.

  Podczas świętowania miało również miejsce rozstrzygnięcie konkursu plastycznego i literackiego ,,Nasza Niepodległa" - tu składamy serdeczne podziękowania dla p. wójta za ufundowanie nagród dla laureatów.

  Było wzniośle i poważnie, ale i było miejsce na relaks i zabawę. Nauczyciele i pracownicy częstowali przepysznymi ciastami, własnoręcznie tworzonymi przez całą noc ....tam z tyłu widać stoły (Admiś, żałuj dalej że Cię nie było wink)

   - Obrazek 9

  A nasza Przedszkolna Mama, Pani Sabina + Mąż Mateusz zorganizowali "Fotobudkę dla Niepodległej" - sporo radochy było - dziękiheart

  Pragniemy też złożyć podziękowania Panom Piotrowi Kuropatwie i Franciszek Hołowaczowi za ogromną pomoc techniczną w postaci stelaża na którym wisi piękna nasza dekoracja.

   

 • Hymn dla Niepodległej

  Sto lat minęło, od kiedy Polska w wojennym zrywie zrzuciła jarzmo usisku obcych państw.

  Hymn dla Niepodległej - Obrazek 1

  Ku Jej chwale 9.11.2018 uczniowie naszej szkoły wraz z nauczycielami i pracownikami przyłączyli się do ogólnopolskiego "rekordu dla niepodległej".

  Hymn dla Niepodległej - Obrazek 2

  Wespół z całym krajem odśpiewaliśmy 4 zwrotki hymnu narodowego.

  Hymn dla Niepodległej - Obrazek 3  Hymn dla Niepodległej - Obrazek 4
  Jesteśmy dumni, że nasi uczniowie od tych maluczkich tak pięknie i z całego serca śpiewali Mazurka Dąbrowskiego.....

  Hymn dla Niepodległej - Obrazek 5

 • Pasowanie na ucznia

  W szeregi uczniów naszej Szkoły wstąpiła nowa chmurka małych Pędzli - w pierwszej klasie odbyło sie uroczyste pasowanie. W bardzo miłej, rodzinnej atmosferze Pierwszaki pochwaliły się programem artystycznym.

  Pasowanie na ucznia - Obrazek 1

  Pasowanie na ucznia - Obrazek 2

  Przez te 3 lata będą przebywać pod opiekuńczymi skrzydłami Pani Celiny Trelki :-) 

  Pasowanie na ucznia - Obrazek 3

 • Na gór szczycie

  ...."Nigdy nie rezygnujcie z marzeń!"

  Na gór szczycie - Obrazek 1  Na gór szczycie - Obrazek 2

  Takie słowa usłyszeli 07.11.2018 roku nasi uczniowie zgromadzeni w Szkole Podstawowej w Duńkowicach z ust młodej alpinistki Anity Polakowskiej. ,,Dziewczyna z czekanem" pochodzi z Duńkowic i studiuje psychologię w Gdańsku. "Każda góra jest inna i wymaga odpowiedniego przygotowania się. Warto jednak podjąć wysiłek , poświęcić czas i pieniądze, aby na świat popatrzeć z innej perspektywy".

  Na gór szczycie - Obrazek 3

  Z 46 europejskich szczytów pani Anita zdobyła już 40, zostało jeszcze 6. Życzymy młodej alpinistce powodzenia i dziękujemy pani dyrektor szkoły w Duńkowicach Renacie Połczyńskiej za miłe przyjęcie.

  Na gór szczycie - Obrazek 4

 • Święto Ciał Pedagogicznych

  Dzień Nauczyciela w naszej szkole rozpoczął się równie doniosłym swiętem - dzięki pracowitości pana Pawła Siary szkoła dostała nowy maszt flagowy. No i na tenże masz uroczyście poszybowała Biało-Czerwona. Dziękujemy serdecznie :-) 

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 1  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 2

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 3

  ....niektórym dech zaparło, a wzrok ku niebu uleciał :-) 

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 4

  Uroczystość zaszczycili Swą obecnością goście z Urzędu Gminy Radymno - wójt Bogdan Szylar, skarbnik Lucyna Piruta, radni Blok Józef i Wiesław Storek. Przybyło również grono kochanych i niezapomnianych Emerytów. Przedstawiciele Rady Rodziców także nie zawiedli. Było z pompą.

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 5

  po spotkaniu przed szkołą........

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 6   Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 7

  jesień przegoniła nas na wygodniejszą i cieplejszą nowoodremontowaną salę

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 8

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 9

  ...gdzie dzieciska nasze przedstawiły wesoły program artystyczny....

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 10   Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 11

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 12   Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 13

  ...jak zwykle - Szybkie Palce smyrały klawikord elektronicznego urządzenia w skocznych przytupasachi innych zaśpiewach..... sokoli wzrok wypala kartki z pięcioliniami i magicznymi nań znakami nakreślonymi ....

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 14

  ....były przemówienia Pana Wójta ..... i Kierownictwa naszego Sanktuarium Kaganka Oświaty......

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 15

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 16

  ....a i przy tejże okazji zostały wręczone nagrody za wkład wniesiony w jasne palenie się tegoż kaganka.....

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 17 Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 18

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 19

  ....były kwiaty ......

  Święto Ciał Pedagogicznych - Obrazek 20

  Serdecznie dziękujemy za pamięć.

 • Technika komputerowa i my

  9 X przeprowadzono w naszej szkole gminne szkolenie dla nauczycieli w ramach realizacji projektu "Aktywna Tablica", które prowadził przedstawiciel firmy "2x3"

  Tablice multimedialne .... w zasadzie to mamy je prawie już w każdej sali .... genialna pomoc, potęga elektroniki i oprogramowania ..... powoli stajemy się jej władcami dzięki takim szkoleniom.....Celina, jak na informatyka przystało nie patrzy, Ona to czuje przez przymknięte powieki .... wizualizuje.... Za nią Agnieszka ... plastyczko-muzyczka .... no to i ma przechyły, no bo jak, tak bez pędzla .... za to pięciolinię można na multitabie wywołać....

  Technika komputerowa i my - Obrazek 1

  Jedyną odważną, która podjęła się publicznej walki z multimedialnym kombajnem była nasza Marysia :-) 

  Technika komputerowa i my - Obrazek 2

  modziła, czarowała, i wyczarowała ..... ciateczkową lalkę ... kobitom to tylko jedno w głowie .... kuchnia ;-) 

  Technika komputerowa i my - Obrazek 3

  ..... no do świąt daleko, ale Admiś zeżre wszystko .... co z resztą widać ;-) ...daleko od frontu, ale blisko tacy z kanapkami ... to sie nazywa strategiczne rozegranie działań.....

  Technika komputerowa i my - Obrazek 4

  .....na nudę nie narzekamy :-) 

   

 • Potyczki z ogniem.....

  Ogień to nie zabawa, ogień, który wyrwał się spod kontroli człowieka, to pożar .... a z tym trzeba umieć walczyć i bronić się przed nim. 

  Jak to czynić, to wiemy, bo prowadzone są regularnie u nas ćwiczenia walki z Czerwonym Kurem. Jak zwykle towarzyszą nam wojownicy, spece od dawania wycisku temu smokowi - nasi ostrowieccy strażacy: Andrzej Chudzik, Bartłomiej Słysz i Daniel Ośmak

  Potyczki z ogniem..... - Obrazek 1

  Zawyły syreny, zadyma po korytarzach poszła i rozpoczęła się ewakuacja .... przebiegająca nader sprawnie i wg wszelkich zasad poprawnej ucieczki przed zagrożeniem.

  Potyczki z ogniem..... - Obrazek 2   Potyczki z ogniem..... - Obrazek 3

  ....wszyscy po opuszczeniu budynku zostali przeliczeni i w swej histerii spowodowanej paniką ukojeni przez delikatny Głos Władzy Szkoły

  Potyczki z ogniem..... - Obrazek 4

  ....z boku czujnie przyglądał się wszystkiemu Spec od Wszelkich Zagrożeń i innej Baby Jagi .....WF-Paweł

  Na placu przeprowadzono też pokazowe ćwiczenia, obrazujące jak należy skrępować nieposłusznego rannego....... Alka zamieniono w powiązaną szyneczkę i wyniesiono...... przy uciesze wszystkich "pogożelców"

  Potyczki z ogniem..... - Obrazek 5

  Całość bezpiecznie i cichutko ominęła grupka naszych najmłodszych kacząt z przedszkola ..... pod opieka pań przedreptały boczkiem poza ogień ;-) 

  Potyczki z ogniem..... - Obrazek 6

  Zajęcia ratunkowe były również przeprowadzone w młodszych grupach

  Potyczki z ogniem..... - Obrazek 7   Potyczki z ogniem..... - Obrazek 8

  .....i tu zamieniono w "szyneczkę" jednego z delikwentów .....

  Potyczki z ogniem..... - Obrazek 9

  nie koniec magii ogniowej na tym ....

  Potyczki z ogniem..... - Obrazek 10 Potyczki z ogniem..... - Obrazek 11

  ...i wszystko przy udziale wyjącech syren zakończyło sie dobrze :-) 

  Dwie dziurki w nosie i spaliłosię

   

   

   

 • Dzień Tabliczki Mnożenia

  Z początkiem października odbyło się jedno z matematycznych świąt w naszej szkole - to Święto Tabliczki Mnożenia. Wszyscy mogli stanąć w szranki i zmagać się z tą tajemna wiedzą ..... ja wolałem fotogragrafować....

  Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 1  Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 2

  ...najtęższe mat-umysły przewodziły całej zabawie

  Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 3  Dzień Tabliczki Mnożenia - Obrazek 4

 • Patriotycznie i duchowo.....

  W dnu 18 września do naszej szkoły przybył w odwiedziny niecodzienny gość. To Ksiądz Arcybiskup Adam Szal.

  Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 1

  Na początku spotkał się z uczniami naszej szkoły i obejrzał przygotowany na tę okazję program. Składał się on z dwóch części. W pierwszej uczniowie przybliżyli sylwetkę Św. Stanisława Kostki, patrona młodzieży,

  Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 2    Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 3

  Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 4    Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 5

  .......a w drugiej najważniejsze momenty z historii Polski w dążeniu do odzyskania niepodległości.

  Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 6

  Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 7

  .....ciężko te nasze dziewuchy zatrzymać.....

  Arcybiskup podzielił się z dziećmi pouczającą refleksją na temat znaczenia wiary, nadziei i miłości w życiu człowieka.

  Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 8

  Następnie Ksiądz Arcybiskup spotkał się z nauczycielami naszej szkoły. Były to bardzo miłe, pełne serdeczności odwiedziny. Zaduma i refleksja tym razem gościły w naszych myslach....

  Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 9  Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 10

  ....a Paweł jak zwykle ... przeżywa najgłebiej ....

  Patriotycznie i duchowo..... - Obrazek 11 

  Dziękujemy, życzymy zdrowia i błogosławieństwa Bożego na każdy dzień. 

 • Dzień Przedszkolaka

  Uchwalono święto tych Najmłodszych w szkole :-)

  Więcej o tym tutaj

  Dzień Przedszkolaka - Obrazek 1

 • Cześć i chwała bohaterom

  "Pamiętamy, jesteśmy wdzięczni

  za poświęcenie i walkę w obronie ojczyzny"

  Cześć i chwała bohaterom - Obrazek 1

  Takie i wiele innych ciepłych słów zamieścili najmłodsi, starsi i najstarsi uczniowie naszej szkoły na kartkach adresowanych do konkretnych, żyjących powstańców warszawskich 1944.

  Cześć i chwała bohaterom - Obrazek 2

  Uczniowie chętnie zaangażowali się w projekt edukacyjny "BohaterON - włącz historię", którego celem było upamiętnienie i uhonorowanie powstańców. Projekt spełnił zadanie, połaczył pokolenia - młodzi poniosą dalej pamięć o tamtych czasach i bohaterstwie różnych ludzi, różnych środowisk.

 • Czyta cała Polska ......

  .... i my też czytaliśmy. W tym roku przez Polskę płynęły wersy "Przedwiośnia" Stefana Żeromskiego ..... przepłynęły i przez naszą szkołę, wszystkie klasy, wszystkie uczniowskie usta ....

  Czyta cała Polska ...... - Obrazek 1

 • Droga do szkoły ... i nie tylko

  W ubiegłym tygodniu gościł u nas zaprzyjaźniony z naszą szkołą St.Sierż. Emil Mazur, nasz Dzielnicowy :-) Z najmłodszymi Pędzlami pokonywał trudy wstęgi asfaltu, czyli - jak przechodzić bezpiecznie przez drogę? ... i nie tylko. Niby prosta czynność, ale jak wiele razy wykonywana .... źle! Bezmyślnie, w pośpiechu, z wiarą w swoją niezniszczalność. Pamiętajcie - ZAWSZE najpierw należy się zatrzymać, choćby na ułamek sekundy, by popatrzeć NAJPIERW w lewo!!!...potem w prawo.....potem jeszcze raz w lewo, bo w tym czasie jakiś oszołom może 120/h przylecieć nie wiadomo skąd! .... uwierzcie, tak jeżdżą po miejscowościach. Przechodzimy najkrótszą drogą, nie "na ukos", nigdy nie gonimy przed autem .... nogi potrafią zawieść w najmniej odpowiednim momencie....hamulce też. Stracisz sekundę jedną na tych czynnościach, a zyskać można dużo więcej.

  Droga do szkoły ... i nie tylko - Obrazek 1

  Droga do szkoły ... i nie tylko - Obrazek 2

  Droga do szkoły ... i nie tylko - Obrazek 3

  Droga do szkoły ... i nie tylko - Obrazek 4

 • Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19

  No i tak to nam nastał nowy, bogaty rok. Bogaty, bo i Dzieci nam przybyło, a i Szkole "dostało się" co nie co remontów .... czysto, ładnie, świeżo .... czas zacząć wink

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - Obrazek 1

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - Obrazek 2

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - Obrazek 3

  Rozpoczęcie roku szkolnego 2018/19 - Obrazek 4

 • Wakacje

  No i przyszedł koniec roku szkolnego .... jakoś tak dziwnie szybko. Równie szybko śmignęło 6 lat, jakie spędziłem z moimi Dziećmi szkolnymi ... III G przyszło mi pożegnać.....

  Wakacje - Obrazek 1

  .....owszem, było wesoło, Kierownictwo wygłosiło przedwakacyjne oratorium, dzieciska coś na wesoło pokazały ... mnie wesoło nie było ....dlatego wstawię tylko zdjęcia i nie będę się słowotwórczo tutaj popisywał ....

  Wakacje - Obrazek 2Wakacje - Obrazek 3

  Wakacje - Obrazek 4

  Wakacje - Obrazek 5

  Wakacje - Obrazek 6Wakacje - Obrazek 7

  Wakacje - Obrazek 8

  Wakacje - Obrazek 9Wakacje - Obrazek 10

  Wakacje - Obrazek 11

strona:

Aktualności

Kontakt

 • Szkoła Podstawowa w Ostrowie
  Ostrów 139
  37-550 Radymno
 • (+16) 628-12-95

Galeria zdjęć