• RAMOWY PLAN DNIA

• Ramowy rozkład dnia

7:00-8:00 Schodzenie się dzieci; zabawy dowolne według zainteresowań. Zabawy konstrukcyjne, manipulacyjne. Gry planszowe.

8:00-8.15 Powitanie. Ćwiczenia poranne i zabawy ruchowe, artykulacyjne, ortofoniczne, słuchowe. Swobodne zabawy dzieci. Zajęcia indywidualne z dzieckiem (zdolnym bądź mającym jakieś trudności).

8.15-8.30 Czynności higieniczne i porządkowe. Przygotowanie do śniadania.

8.30-9.00  Śniadanie – kształtowanie nawyku samodzielnego jedzenia.

9.00-9.30  Zajęcia programowe- realizacja zadań edukacyjnych w różnych sferach aktywności dziecka z całą grupą według wybranego programu wychowania przedszkolnego.

9.30-10.45  Zabawy dowolne bądź zorganizowane według zainteresowań dzieci, nauka współżycia w grupie oraz wprowadzanie zasady zgodnej
          i wspólnej zabawy. Pobyt na świeżym powietrzu.
          Zabawy na placu przedszkolnym, spacery.

10.45-11.00  Czynności higieniczno- sanitarne. Przygotowanie do obiadu.

11:00-11.30  Obiad.

11.30-12:30  Odpoczynek, bajkoterapia, muzykoterapia. Podwieczorek.

Od godziny 13:00 pobyt dziecka w przedszkolu jest płatny! 1 zł za każdą kolejną godzinę.

13:00-15.00 Zabawy swobodne. Zajęcia rozwijające zainteresowania dziecka:
          teatralne, muzyczne i plastyczne.
          Rozchodzenie się dzieci do domu.