• Śpiewamy nie tylko po polsku

• W czwartek 19 maja 2022 roku w Szkole Podstawowej w Świętem miała miejsce XI edycja Gminnego Międzyszkolnego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Jak co roku zaproszono uczestników ze wszystkich szkół z Gminy Radymno oraz ze Szkoły Podstawowej w Radymnie.

Nasza ósmoklasistka Asia Gilarska w kategorii II (klasy 4-8) zdobyła I miejsce !!!!!

Tu podziękowania dla Pań Agnieszki Kusy (mama od muzyki) i Izabeli Szczepanik (mama od języka). Wielkie gratulacje dla Trzech Pięknych Dam!!!!

• Artystyczna dusza wiosenna

• Dzieci z naszej szkoły zaszalały artystycznie. Wzięły udział w wielkanocnym konkursie plastycznym, który został zorganizowany przez Fundację Rycerski i Szpitalny Zakon św. Łazarza z Jerozolimy w Polsce. Prezesem Fundacji jest bardzo miła pani dr Izabela Fac. Wystawa dzieł naszych pociech odbyła się w Urzędzie Marszałkowskim woj. Podkarpackiego. Były dyplomy, było i na słodko (a mnie tam nie było). Nagrody naszym artystom wręczały Pani Wicemarszałek Anna Huk oraz radna powiatowa Pani Barbara Stawarz.

Dyrekcja wraz z Gronem otrzymała serdeczne podziękowania za włączenie się do udziału w konkursie.

• Mistrz !!!

• W dniu 27.05.2022r. uczniowie naszej szkoły  Amelia Siara, Mateusz Kiełt, Izabela Trelka  oraz Jan Sebastianka .......

.........wzięli udział w VI edycji Powiatowego  Konkursu Language Master”, którego organizatorem jest Zespół Szkół Drogowo- Geodezyjnych i Licealnych w Jarosławiu. W konkursie wzięło udział 36 uczniów z 9 szkół podstawowych powiatu Jarosławskiego.

Uczniowie rozwiązywali test badający kompetencje językowe na poziomie B2.

Zwycięzcą konkursu został Mateusz Kiełt, uczeń naszej szkoły.​​​​​​​

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

• Potyczki językowe Skołoszów 2022

• Kolejny konkurs, kolejne sukcesy !!!

12 maja 2022 r. w Szkole Podstawowej w Skołoszowie nasi uczniowie przystąpili do zmagań w XIX Powiatowych Potyczkach Językowych.

W Corridzie Ortograficznej w kategori wiekowej: klasy I - III szkoły podstawowej Maja Usiądek otrzymała 3 miejsce.

Konkursie Języka AngielskiegoEnglish In Close-up” w III kategori wiekowej: klasy VII – VIII szkoły podstawowe 2 miejsce otrzymał Mateusz Kiełt.

Wielkie gratulacje !!!

• Pan Tadeusz wiecznie młody

• 10 maja 2022 r. trzyosobowa drużyna naszej szkoły pod opieką p. Ewy Kasiurak brała udział w VI Gminnym Interdyscyplinarnym Konkursie  "COGITO", którego  motywem przewodnim była epopeja narodowa Adama Mickiewicza "Pan Tadeusz". Uczniowie zmierzyli się  z zadaniami z języka polskiego, matematyki oraz języka angielskiego. Rywalizacja była zaciekła, a ostateczne zwycięstwo odnieśli uczniowie naszej szkoły: Paulina Wiszyńska, Mikołaj Brzyski oraz Mateusz Kiełt. Jesteśmy z Was dumni !!!!

• Nadzieja, ona daje siłę.

• Niedziela 1 maja...... jak co roku przedstawiciele klasy 8 wzięli udział w akcji "Jarosławskie Pola Nadziei". Serdecznie dziękujemy naszym Szkolnym Wolontariuszom oraz Darczyńcom za włączenie się w akcję, którego celem było finansowe wsparcie było finansowe wparcie Jarosławskiego Hospicjum – Domu Ulgi w Cierpieniu im. Św. Jana Pawła II.

Dzięki Państwa hojności zebrana kwota w Ostrowie to 1567zł. Jesteście Wielcy .... jak z resztą na co dzień :-)

• Śpiewamy ku chwale Ojczyzny

• 29 kwietnia w Orłach dzieci naszej szkoły brały udział w VIII Powiatowym Konkursie Piosenki Patriotycznej "Kto Ty jesteś - Polak mały".

Kategoria: zespół/chór klasy IV-VIII 1 miejsce Joanna Gilarska oraz Paulina Wiszyńska

Kategoria: zespół/chór klasy I-III - 3 miejsce Aleksandra Brzyska, Emilia Broszko, Anna Gałęza, Aleksandra Gilarska, Michał Czternastek.

Jesteśmy z Was szalenie dumni :-)

• Sprzątamy świat

• 29 kwietnia -  akcja „Sprzątamy dla Polski”. Celem akcji jest nie tylko troska o środowisko naturalne w swojej najbliżej okolicy, ale także kształtowanie postawy odpowiedzialności za wspólne dobro.

Od Malucha po Ósmaka wszyscy uzbrojeni w rękawiczki i worki wyruszyliśmy na walkę ze Śmieciem Wszelakim.

• Wiwat Maj !!!! 3 Maj !!!

• 28 kwietnia odbyła się w naszej szkole uroczysta akademia z okazji ustanowienia Państwowej Konstytucji....pierwszej w Europie.

Jak co roku dzieci nasze pod wprawnym okiem naszych Pań przygotowały wspaniałe widowisko historyczne.